BİZ KİMİZ

Agrovet İlaç Sanayi, en üst düzey kaliteyi, en uygun şartlarla piyasaya arz etmek ve salt ticaret değil de çözüm ortağı konseptiyle hayvansal üretim sektörüne hizmet etmek için, üç kurucu ortak tarafından, 2009 yılında Adana merkezli olarak ve %100 yerli sermaye ile kurulmuştur.

Agrovet İlaç her konuda tecrübeye ve bilgiye inanır. Agrovet İlaç Sanayinde, kurucu ortaklar dâhil, toplam insan kaynağı 12 kişidir. Bu kişilerin aldıkları toplam akademik eğitim süresi 198 yıl (İlk, orta, lise, lisans, yüksek lisans, doktora eğitim süreleri toplamı), otalama ise 16,5 yıldır. Bünyemizde 2 akademik doktora, 5 yüksek lisans, 1 lisans, 2 ön lisans mezunu vardır. Toplam Veteriner Hekim sayısı 6 dır. Agrovet oldukça yüksek eğitim profiline sahiptir denilebilir. Akademik unvanlar hayvansal üretim ve sağlık konularındadır. Agrovet İlaç Sanayinin insan kaynağının yüksek eğitim seviyesi, yeni gelişmelerde yüksek adaptif yetenek kazandırmaktadır.


Kurucuları arasında en az deneyimli olan kişi sektörde 20 yılını devirmiş olandır. Firma kurucuları ve yönetim yapısı Veteriner Hekim ve Ziraat Mühendislerinden oluşmaktadır. Agrovet’in kurucularının farklı bilim dallarından gelen insanlardan oluşan multidisipliner yapısı, olaylara ve ürünlere farklı noktalardan bakmak ve sinerji yakalamak isteğidir. Kurucu hissedarlarımızın ise şu kişilerdir;

Vet. Hek. Gülbanu SERİN;

1969 yılında Yerkesik/Muğla’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesindeki yüksek lisans eğitimini 1987-1992 seneleri arasında tamamlamıştır. Yem sanayinde Türkiye’de ilk laboratuvar akreditasyonunu ve ISO-9001 kalite sistem sertifikası alan ekiplere liderlik etmiştir. Kendisi hayvansal üretim sanayinde kurulan pek çok laboratuvarda gönüllü danışmanlık hizmeti sunmuştur. Veteriner Hekim Gülbanu Serin kalite sistem yönetimi ve hayvan besleme laboratuvarı konusunda 16 sene çalıştıktan sonra profesyonel hayatına son verip, Agrovet İlaç’ın kurucu ortağı olarak iş hayatına devam etmektedir.

Dr. Özcan YÜCELT;

1962 yılında Besni/Adıyaman’da dünyaya geldi. Çukurova Üniversitesinde 1979-1983 lisans, 1983-1985 yüksek lisans, 1992-1998 yılları arası da doktora eğitimini tamamladı. Uzun yıllar Roche Türkiye bünyesinde veteriner ilaç ve yem katkıları teknik satışında çalıştıktan sonra, 1998 senesinde beş arkadaşıyla beraber Ekol Gıda Tarım Hayvancılık Pazarlama San. Ve Tic. AŞ.’yi kurdu. Halen bu şirkette Yönetim Kurulu üyesi ve Teknik Müdür olarak çalışmaktadır.

Zir.Müh. Mehmet Ali TEKGÜL;

1962 yılında Adana’da dünyaya geldi. Lisans eğitimini Çukurova Üniversitesinde 1979-1983 yılları arasında tamamladı. Mezuniyeti sonrasında hammadde ticareti ile uğraşmaya başladı. M.Ali Tekgül Bey büyük montanlı hammadde ticareti yapan Mat Agro Tarım Ürünleri Ltd. Şti. firmasının sahibidir.